Wzmacniacz Operacyjny - [RS Elektronika] # 12. Dane: zasięg 20958 | czas trwania 19m 57s | ocena 452 | to też może was zaciekawi, komentarze są niżej.

- zespół muzyczny Zwoleń, zobaczcie i zapoznajcie się.
- Chcecie zakumać działanie OP przeczytajcie Sztukę Elektroniki. To ta książka pokazała mi prawdziwą drogę jak mysleć o elektronice bez zbędnego bełkotu
- Napięcie na wejściach musi być równe. A kto lub co zmusi te wejścia mieć ten sam potencjał? A w komparatorze kto mówi wejściom "hola hola nie macie tego samego potencjału"? Przez takich tłumaczy zmarnowałem ze 2 lata technikum(doktor fizyki to był)
- Nieskończenie duże wzmocnienie to marzenie? WOW. Proponuję wysilić się i wyobrazić jak to miałoby działać w rzeczywistości. Podpowiem, wzmacniacz taki musiałby być sterowany nieskończenie małym sygnałem. Chłopie, opanuj się.
- Panowie, proszę o pomoc, jestem początkującym hobbystą. Intryguje mnie co to jest ten "bufor". Do czego to służy? Dla przykładu, Mirosław Kardaś chwalił się w video o swoim programatorze, że ma on bufory, ale nie mogę w internecie znaleźć informacji do czego to służy? Jaka jest jego funkcja w obwodzie? Gdybyście mi opisali po co stosuje się bufory to będę wdzięczny, zwłaszcza, że w serii RS Elektronika też padło to słowo parę razy i mnie zawsze to zastanawiało.
- Witam.
Wydaje mi się, że w eksperymencie z 13:15 jest błąd. Sygnał na wyjściu powinien być odwrócony o 180°
- 13:14 Na zdrowie!
- Odcinek bardzo fajny, ale jako dyplomowany elektryk chciałbym zwrócić uwagę na błąd który występuje w 9:12. Przy obliczaniu prądu nie możemy 1 V dzielić przez 1kΩ ponieważ kilo ohm nie jest jednostką podstawową układu SI. 
Powinno być 1 V / 1000 Ω = 0,001 A a to jest 1 mA. 
Ktoś przez Pana może dostać ocenę niedostateczną z kartkówki bądź kolokwium..... 
- 1.+5V
2.NIC nie zmieni, 
- Przydałby się odcinek o oscyloskopach, wyjaśnienie funkcji jakie maja oscyloskopy analogowe jak i cyfrowe. Wyjaśnienie parametrów i czym kierować przy kupnie oscyloskopu.
- dajta wincyj filmików
- Poleciłbyś książkę/stronę gdzie znajdę informację jak z takich wzmacniaczy i innych elementów zbudować rzeczywiste układy o określonej transmitancji?  
- Niezły kosmos ! :)
- Zajebiaszcze! Czekałem na odcinek o op-amp
- Odpowiedź: Na wyjściu tego wzmacniacza będzie napięcie 5V, bo R2/R1 = 10, stąd Ku = -10, Uwy = Uwe + Ku, Uwy = -10 * (-0,5) = 5v; Rezystor we wtórniku nic nie zmieni, ze względu na brak jakiegokolwiek płynącego prądu do wejścia oraz z wejścia, przez co nie wystąpi żaden spadek napięcia na nim
- znowu super odcinek
- Nieda sie tam wstawić rezystora.
- 1. 5V
2. Dodanie rezystora nic nie zmieni, ponieważ prąd nie płynie w tej gałęzi.
- Na pierwsza zagadkę odpowiedzi padły. Za to w drugiej zagadce dodanie rezystora na seksie nie odwrócone jak sie nie myśle to doda histereze układowi dzięki sprzężeniu dodatniemu.
- 1) napięcie na wyjściu 5V
2) wzmacniacz operacyjny dąży do takiego samego napięcia na wejściach nieodwracającym i odwracającym, ale w realnym wzmacniaczu te napięcia nie są sobie równe, co skutkuje delikatnie różnym napięciem wyjściowym od wejściowego. rezystor ten ma za zadanie zwiększyć precyzję działania wtórnika napięciowego, a jego rezystancja powinna być taka sama jak rezystancja źródła sygnału - chodzi oczywiście o wejściowe napięcie niezrównoważenia
- Ten rezystor z zagadki chyba nic nie zmieni, bo wejście nie pobiera prądu, a jeżeli przez rezystor nie płynie prąd, to i napięcie nie będzie spadać. Oczywiście to założenie teoretyczne