Rezystory, czyli oporniki - [RS Elektronika] # 4. Dane: zasięg 23774 | czas trwania 12m 58s | ocena 563 | to też może was zaciekawi, komentarze są niżej.

- Kowal sztukateria wewnętrzna, zobaczcie i zapoznajcie się.
- Jaką funkcję spełnia górny opornik w tym dzielniku napięcia?
- Od czego jest skrót R z małym indeksem T na dole? 8:49
- Witam, czy możliwe jest że pojawi się seria taka jak pytania/odpowiedzi? pytania były by zadawane w komentarzach pod konkretnym filmem, najbardziej łapkowane i ciekawe były by wybierane przez Pana i w osobnym filmie były by na nie odpowiedzi.
- Jest Pan świetny. Mam całkiem sporo elektroniki na uczelni, ale jedyne co robimy i przez najbliższe kilka miesięcy bedziemy robić, to same schematy, same obwody w teorii, narysowane na tablicy itp.
- Bardzo dobry i przemyślany sposób prezentacji.
Warto było wspomnieć o mocy jaką mogą rozproszyć poszczególne połączenia rezystorów.
Pozdrawiam.
- Takie połączenia rezystorów określa się oporem zastępczym.
- Ja rozumiem że to kanał dla mocno początkujących, ale chyba trochę przesadnie prosty.
Myślę że tą prostą wiedzę można spokojnie znaleść w necie tudzież książkach dla dzieci :)
Bo co będziesz później opowiadał :) ?
No ale to moje zdanie faktycznie założenie jest jakie jest wiec proponował bym III kanał :) elektronika dla zaawansowanych :)
A co do prawidłowej odpowiedzi :) to 2,182 lub dokładniej 2,18(18) :)
aby przy zasilaniu 24V i na wyjściu 2,4V :) musiało by być 9k i 1k zakładajac R źródła  = 0Łom  :) i R miernika = infinity :)
- Oczywiście! tolerancja, dzięki. 2.4V
- 2,18   eurekaaaa ;)
- A czy przypadkiem z tą tolerancją to nie jest tak że 100 omów i 20% to da 90 omów do 110 omów? 20% jest. Owszem gdyby było oznaczenie plus minus 20% to wtedy 80 do 120.
- 2.18V
- Cały czas przypominam o tym, że na razie odcinki są dla początkujących. Tych którzy będą wyjeżdżać z transformatami Fouriera, liczbami zespolonymi i innymi cennymi radami, będę blokował w kanale :).
- Duże podziękowania ode mnie za odcinek. Akurat ostatnio powróciłem do zabawy elektroniką, ale planuję porobić troszku większe rzeczy. Zawsze korzystałem ze schematów ale prawdę pisząc specjalnie nie wiedziałem "co wlutowywuję" w tym również nie specjalnie wiedziałem jak działa takowy opornik~
- Fajny material, tylko mogli byscie nagrac material wyjasniajacy dokladniej jak prad plynie w obwodze przez kolejne elementy, np. tak jak w tym dzielniku bo troche za szybko jak dla poczatkujacych, skad te wzory? Gdzie je mozna znalezc,bo nie mowie zeby wyprowadzac:)
- Fajny kanał co prawda myślę, że brakuje czegoś dla bardziej zaawansowanych, kanałów o podstawach jest na polskim YT chyba dosyć przydałaby się polska wersja  EEVBlog a już coś typu TheSignalPathBlog byłoby marzeniem. Na razie nie ma dla mnie na YT nic po polsku... Oczywiście dobrze że jest kanał, który merytorycznie na pewno będzie bez zarzutu, szkoda tylko, że nie adresowany do mnie. Toteż odpowiedź na pytanie konkursowe pozostawiam otwartą...    
- Odpowiedź to 2,18V chyba :-) Łapka w górę 
-