Jak działają silniki elektryczne - #10. Dane: zasięg 54686 | czas trwania 11m 36s | ocena 266 | to też może was zaciekawi,
http://ceny.rolnicy.com/.
- Sami oceńcie czy mają racje, zobaczcie i zapoznajcie się.
- czas ok.10:00 - pokazane jest, że 230V to wartość szczytowa, a w rzeczywistości to wartość skuteczna..
- Witam. Dopiero teraz znalazłem ten kanał. Naprawdę kawał dobrej roboty. Dzięki!
Mam tylko jedną drobną uwagę, która na pewno nie zaszkodzi. Włączam,a nie włanczam.
- nono bateryjka drucik magnes zrobie se
- Powinieneś najpierw wyjaśnić jak to działa, a przykład zostawić na koniec w celu podsumowania
- Mega :D
- Zaje*
**!!!! Like!
- Straszny błąd 9.35 w podzieleniu okresu!!! Okres ma 2π a ty napisałeś że 1π
- swietnie tlumaczysz , bardzo ciekawa prezentacja , pomogla mi jako poczatkujacemu elektrykowi zrozumiec zasade dzialania silnika :) łapka w gore
- Piękna prezentacja! :-)
-
- no to w końcu jak działają silniki elektryczne?
- Świetny film, naprawdę długo szukałem czegoś podobnego. Generalnie w internecie ciężko znaleźć dobrą stronę do nauki elektryki lub elektroniki, polecicie coś?
@Edit: Nie mogę wyjść z podziwu że coś czego nie mogłem zrozumieć ani trochę wytłumaczyłeś mi w 10 minut :D
- Gdzie można kupić magnes neodymowy?
- SUPER. Cieszę się, że znalazłem ten kanał :) bardzo dobrze wytłumaczone;)
- Dodam jeszcze coś od siebie :) To 230 V to napięcie fazowe, między ziemią a przewodem elektroenergetycznym. 400V to napięcie przewodowe, między dwoma przewodami. Aha, i jeśli dobierze się odpowiedni woltomierz do napięcia przemiennego, to pokazuje wartość skuteczną, a nie oscyluje między minusem a plusem :)
- Brawo :D lubię twoje filmiki bo wyjaśniasz wszystko dość zrozumiale, dlatego jak coś przeoczę w szkole to łatwo mogę to nadrobić na twoim kanale. Właśnie zrozumiałam o co chodzi z tymi silnikami trójfazowymi. Wielkie dzięki ;)
A tak poza tematem, czemu w twoich filmikach co chwile coś ,,mruga" na czerwono, można to jakoś zlikwidować, bo irytuje?
- SUPER! Od kilki dni nosilem sie wlasnie z zamiarem rozebrania jakiegos silniczka i wytlumaczenia synowi jak dziala. Twoj filmik spadl mi z nieba :) a przy okazji wyjasniasz to duzo lepiej, niz sam bym to zrobil. Z reszta sam tez sie duzo z tego filmu dowiedzialem. Wielkie dzieki za niego i wszystkie inne jakie juz nakreciles. To najbardziej wartosciowy kanal na YT jaki znam.
- niezła łopatologia , zaczynam coś rozumieć, teraz czekam na #11 jak z silnika zrobić prądnice
- Niestety nie zrozumiałem zasady działania tego silniczka z magnesem i bateryjką
- Cześć
Mam jedno pytanie do tego filmu ad. silnika prądu stałego.
Na przykładzie silnika z pralki w
7:07 pokazałeś że w rzeczywistym silniku pr. stałego masz wiele styków (komutatorów), a więc jak się domyślam, do każdego z dwóch naprzeciwległych styków jest dołączony oddzielny stek przewodów, natomiast szczotki są zawsze tylko dwie i stykają się tylko z pewnymi dwoma naprzeciwległymi stykami?
A tak swoją drogą, to masz świetny kanał, gratuluję wiedzy i pasji :) pier*ol wszelkich patafianów-malkontentów którzy chyba nie wiedzą co ze sobą zrobić i jedyne na czym polega ich życie to wyszukiwanie niedoskonałości w życiu innych. Trzymaj dalej fason, ucz się na swoich błędach i udoskonalaj filmy, a dalej będę twoim wiernym widzem.
Pozdrawiam